Dla Świętego Jana Pawła II

II Turniej Wiedzy o Świętym Janie Pawle II, Laurka dla Świętego Jana Pawła II oraz Wiersz dla Świętego Jana Pawła II to trzy konkursy, które z okazji kanonizacji wielkiego Polaka zorganizowała w naszej szkole pani katechetka Elżbieta Gawor.

Każdy z uczniów mógł się wykazać w ulubionej dziedzinie – młodsi w rysowaniu i komponowaniu laurek,

a starsi w gromadzeniu wiedzy i układaniu wierszy. Najwięcej emocji wywołał II Turniej Wiedzy o Świętym Janie Pawle II rozgrywany między klasami IV – VI. Rozwiązywanie zagadek, krzyżówek oraz gra w bingo zaangażowały wszystkich uczniów w długotrwałą i zaciętą rywalizację. Ostatecznie wygrała klasa VI, a piąta i czwarta uplasowały się na następnych miejscach. Natomiast laurki, wykonane przez dzieci przy użyciu nietypowych technik i materiałów, wyróżniały się pięknymi kolorami i niezwykłymi kompozycjami. Wystawa przygotowana przez panią Elżbietę Gawor wzbudziła powszechne zainteresowanie, a autorki wierszy dla Świętego Jana Pawła II zostały należycie wyróżnione. Dzięki pani katechetce wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach mieli okazję oddać hołd wielkiemu Polakowi oraz przypomnieć sobie hasło naszej szkoły autorstwa Świętego Jana Pawła II: „Najbardziej twórcza praca to praca nad sobą.” Uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy i nagrody. Szczegółowe wyniki konkursów na zdjęciach.

Tekst i foto: JT

Podstolice, maj 2014