Konurs w rysowaniu kredą „Zwierzęta egzotyczne”

Konkurs w rysowaniu kredą pt.: „Zwierzęta egzotyczne” zorganizowany przez panią Romanę Woźniak z okazji Dnia Dziecka ujawnił wiele talentów zarówno plastycznych, jak i przyrodniczych.

Mali rysownicy wykazali się bowiem i kolorową wyobraźnią i znajomością afrykańskiej fauny. Wizja wakacji w tropikach Uśmiech dodała uczestnikom dodatkowej energii i już po godzinie boisko Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach zaroiło się od niebieskich słoni, żółtych papug i tęczowych scen prosto z gorącego kontynentu. Wybór zwycięzców był bardzo trudny. Po naradzie nauczycieli, I miejsce zajęli: Jakub Szczurek, Tomasz Tomana i Kacper Kwapień z klasy II za obrazki safari. Równorzędne wyróżnienia zdobyli: za papugi – Zofia Kozioł z klasy II, za żyrafę – Mateusz Bobek z klasy I, za małpkę – Justyna Profic z klasy III, za żyrafy – Wiktoria Bobek z klasy III, za słonia – Gabrysia Kozioł z klasy I oraz grupa chłopców z klasy II: Marek Żywar, Adam Molus, Kasia Gawor, Mikołaj Cholewa i Krystian Szerszeń za niezwykle barwne rysunki kameleonów. Wszyscy uczniowie otrzymają symboliczne pamiątki za swoje wyjątkowe prace. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

Tekst i foto: JT

Podstolice, czerwiec 2014