Konkurs piosenki „Głos Podstolic”

W konkursie piosenki „Głos Podstolic” zorganizowanym przez Samorząd Szkolny pod kierunkiem pani Dominiki Kędry z okazji Dnia Dziecka wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły – albo wykonując utwór ze swoją klasą, albo osobno.

Młodzi śpiewacy potraktowali swoje zmagania bardzo poważnie i świetnie się przygotowali. Wtórowali im nasi niezastąpieni didżeje: Michał Turcza, Dominik Góralczyk i Karolina Cholewa. W kategorii klas 0 – III rywalizacja na piosenki zakończyła się następująco: I miejsce zajęła Zofia Paluch za utwór „Mam tę moc”, II – klasa III i zespół „Smerfy” za „Suliko”, a III – zespół „Tęcza” z klasy III za piosenkę „Świat to wielka tajemnica”, „Klub 4” z klasy II za „Podwórko pod chmurką” i klasa I z angielską piosenką „We are in the zoo”. Wyróżnienie zdobył team „Liście” z klasy II za utwór „Przyszła Pani Wiosna”. W klasach IV – VI rywalizacja była także zacięta, a szanse wyrównane. I miejsce zajęła klasa VI za brawurowe wykonanie przeboju „Bałkanica”, a II – wspólnie – Dominika Kozioł za poruszającą interpretację utworu „Kraj miłości”, duet Amelia Michoń i Dominika Kozioł, który zaprezentował znany szlagier „Ach, jak przyjemnie” oraz klasa IV za piosenkę „He always run”. Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy i upominki, a przede wszystkim dostarczyli zebranym niezapomnianych wrażeń. W Podstolicach to umieją śpiewać! Dziękujemy pani Dominice za organizację konkursu, a pani Elżbiecie Gawor za muzyczną edukację uczestników.

Tekst i foto: JT

Podstolice, czerwiec 2014