Sprawozdanie z realizacji projektu ,,Klub czterech żywiołów’’

Podstolice 30.06.2014.

Uczniowie klasy III realizowali projekt ,,Klub czterech żywiołów’’. Dzieci z wielkim entuzjazmem przystąpiły do tego projektu. Pracowały z wielkim entuzjazmem przy wsparciu nauczyciela wychowawcy i rodziców. Za swoje zrealizowane zadania otrzymywali punkty i odznaki. Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się odznaki Arcymistrza i Mistrza.

1. Dzieci bardzo dobrze odnalazły się w tak ,, demokratycznej’’ formule projektu, realizowali zadania, dzielili się zdobytą wiedzą , wykonywali bardzo ciekawe i pomysłowe prace, które były prezentowane w kąciku  ,,klubowicza’’.
  2.  Do wspólnej zabawy udało się również zaangażować rodziców, którzy wspierali swoje dzieci w realizacji projektu, pomagali wykonywać trudniejsze zadania, wskazywali pewne rozwiązania, oglądali prace prezentowane w  kąciku ,,klubowicza’’.
  3. Jak bardzo dużym powodzeniem cieszył się ten projekt świadczą o tym zdobyte odznaki, na 16 uczniów, aż 10 zdobyło 4 wymagane odznaki.
  4. Uważamy, że projekt ten nie wymaga specjalnego modyfikowania, ponieważ są zadania łatwe i trudniejsze. Każde dziecko ma możliwość wykazania się w realizacji tychże zadań.
  5. Dzięki projektowi dzieci poszerzyły swoją wiedzę o przyrodzie. Uczniowie uwrażliwili się bardziej na jej piękno, zrozumieli, że jakie będzie otaczało nas środowisko w dużej mierze zależy to od nas samych, od ludzi, którzy jeszcze wiele musza się nauczyć, abyśmy żyli oszczędniej, czyściej i zdrowiej. Jak bardzo ważne jest oszczędzanie energii, która jest bardzo potrzebna do życia, że świat bez niej byłby szary i nudny. Wiedzą, że jeżeli nie będziemy szanować energii to wkrótce jej zabraknie.

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach

Czwartek, 2019-08-22