Podstolice górą!

W maju 2014 roku, w Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce, pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka odbył się Międzyszkolny Turniej Matematyczno – Sportowy „Sokół – Wieliczka”.

Obok 10 innych szkół podstawowych z naszej gminy w zawodach wzięła udział także reprezentacja Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach. Uczniowie klasy IV, V i VI musieli się wykazać zarówno wiedzą matematyczną, jak i sprawnością fizyczną. Zadania były bardzo ambitne – z jednej strony: tangram, domino, krzyżówka matematyczna i sudoku, a z drugiej: walka rycerzy, rzut do kosza, rzuty karne i gimnastyka z torem przeszkód. Ta niełatwa rywalizacja zakończyła się dla naszych uczniów bardzo pomyślnie. W klasyfikacji łącznej uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach zajęli I miejsce, a wśród wszystkich klas czwartych – II! Uczniów przygotowali: pani Renata Szot, nauczycielka matematyki oraz pan Karola Nędza uczący wychowania fizycznego. Zwycięzcom składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły na forum gminy.

Podstolice, maj 2014

Tekst: JT; Foto za: A. Rogalska/UMiG Wieliczka, www.wieliczka.eu