"Dzień Kredki" - Grupa Smerfy

23 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kredki. To święto w szczególny sposób związane jest z dziećmi. Dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się  w centrum oddziaływań przedszkolaków.

Dzieci przekonały się, iż nasza bohaterka nie służy jedynie do kolorowania, czy też rysowania – kredki to przede wszystkim świetna zabawa! Na wstępie wysłuchaliśmy opowiadania o kolorowych kredkach. Następnie dzieci poznały i segregowały kredki według rodzaju, koloru, kształtu, wielkości oraz porównywały ich liczebność. Klasyfikowały przedmioty w sali według  koloru kredek. Nie zabrakło również matematycznej zabawy klamerkowej. Najwięcej uśmiechu na buziach wywołała zabawa z opaskami na głowach. Przedszkolaki miały okazję do zabawy pt. ”Ułóż kredki” dzięki, której uczyły się koncentracji, rozwijania pamięci oraz orientacji w przestrzeni. Na zakończenie dnia dzieci wykonały piękne prace plastyczne pt. ”Szalone kredki”.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka