Jesienna ścieżka sensoryczna - Grupa Smerfy

Rozwój sensoryczny jest bardzo ważny dla dzieci. Pozwala odczuć, porządkować, składać w jedną spójną całość i rozumieć w relacji do siebie bodźce odbierane przez zmysły z otaczającego nas świata.

My bardzo lubimy jesień. Dlatego zrobiliśmy jesienną ścieżkę sensoryczną. Wykorzystaliśmy do jej wykonania wszystkie dary jesieni zgromadzone w naszej Sali , czyli: szyszki, kasztany, żołędzie, liście, gałęzie sosny i choinki. Ścieżka sensoryczna ma duże znaczenie dla małych stópek dzieci:  usprawnia motorykę dużą,  rozwija wrażenia dotykowe, stymuluje receptory, pozwala rozwijać wyobraźnię dotykową, która jest niezbędna do prawidłowego poznawania świata przez dziecko. Spacer po wyznaczonej trasie sprawił nam mnóstwo frajdy.

Tekst i zdjęcia: M.K