Imieniny: Floriana, Michała

Wizytacja Ks. bs Damiana Muskusa w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach

8 kwietnia 2014 roku Szkoła Podstawowa im. św. Kingi w Podstolicach miała zaszczyt gościć w swoich progach Księdza Biskupa Damiana Muskusa.

Dostojny hierarcha został przywiany przez najmłodsze dzieci, które z wdziękiem wyrecytowały wierszyki, zaśpiewały piosenki i wręczyły Biskupowi kwiaty. Następnie zabrała głos pani Dyrektor Małgorzata Makowiec, która wspomniała ostatnie wizytacje biskupów w naszej szkole oraz przekazała Księdzu Biskupowi księgę o Patronce szkoły „Święta Kinga Arpadówna – życie i dzieło”. Ksiądz Biskup przeprowadził rozmowę z nauczycielami i pracownikami szkoły, wspominając, że rzadko Mu się zdarza wizytować parafię tak zgodnie mówiącą jednym głosem o Bogu i wychowaniu w wierze. Na koniec Ksiądz Biskup Damian Muskus udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa.

Tekst: JT; Foto: BCH

Podstolice, dnia 8 kwietnia 2014 r.