Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Wiosna, wiosna, wiosna - ach, to Ty!

Choć zima w tym roku była łaskawa, każdy z niecierpliwością wypatrywał przyjścia wiosny.

Na początek wszystkie dziewczęta z naszej szkoły zostały uhonorowane przez swoich kolegów pięknymi kwiatami z okazji Dnia Kobiet Uśmiech. Następnie, samorząd szkolny pod opieką pani Dominiki Kędry, a także panie Agnieszka Pietrzak i Romana Woźniak, przygotowały dla wszystkich konkursy i zabawy wiosenne. Najmłodsi rozwiązywali zagadki o wiośnie oraz kalambury ruchowe pod hasłem „Jakie to zwierzę?” Dla starszych uczniów przygotowano krzyżówki i konkurs na wiersze o wiośnie. Zwieńczeniem szkolnego Dnia Wiosny było rozstrzygnięcie zawodów na najciekawszą Marzannę klasową. Wśród młodszych I miejsce zajęła klasa III, II miejsce – klasa I, a III – klasa II. Jeśli chodzi o starsze klasy, ex aequo wygrały klasy VI i IV, a klasa V zajęła miejsce II. Wiosennym zmaganiom towarzyszył śmiech, radość i wiele emocji. Teraz wszyscy równie niecierpliwie oczekują na nadejście lata, a wraz z nim – upragnionych wakacji Uśmiech.

Tekst: JT; Foto: RSZ, DK

Podstolice, marzec 2014