Dzień niepodległości

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna odzyskała niepodległość. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Włączając się aktywnie w akcję MEN "Szkoła do hymnu" punktualnie o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy hymn narodowy z udziałem uczniów całej szkoły, którzy połączyli się z nami poprzez Zoom.

Po zaśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego starszaki śpiewały pieśni patriotyczne, prezentowały wiersze, piosenki, układ taneczny do utworu F. Chopina oraz przedstawiły ilustrację ruchową - Orzeł w niewoli. Swoim występem dostarczyły nam wszystkim wielu wzruszeń. Dzieci dostały wielkie brawa oraz podziękowania od Pani Dyrektor i nauczycieli. Jesteśmy bardzo dumni z naszych Małych Patriotów.

Tekst: BĆ

Foto: BĆ