Bal karnawałowy

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Dla przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. Zabawa karnawałowa w formie balu przebierańców jest jedną z ulubionych atrakcji, która dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

W dniu 06.02.2024r. w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.

Tego dnia już od rana w naszej grupie pojawiały się kolorowe postaci. Ten dzień był wyczekiwany przez dzieci od dawna. Podczas zabawy dziewczynki przeobraziły się w księżniczki, kotki, myszki, wróżki, a chłopcy w policjantów, piratów i wiele innych postaci ze świata baśni. Duża sala zaaranżowana została w ogromną salę balową, w której dominowały serpentyny i niezliczone balony. To wszystko wprawiło dzieci w wesoły nastrój, jednocześnie zachęcając do spontanicznej zabawy. Fantastyczne stroje przygotowane przez rodziców, pyszne przekąski i mnóstwo rozrywki to sprawiły, że na ustach dzieci na długo  pojawił się uśmiech. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca, którą zaserwowali nam wspaniali prowadzący Państwo Chobotowie, którzy z wielkim zaangażowaniem, radością prowadzili muzyczno-taneczne improwizacje. Na twarzach wszystkich przez cały czas malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.

Przedszkolaki wracały do domu we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci. Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie przepieknych strojów, a Państwu Chobotom za pomysłową, angażujacą wszystkich muzyczną animację.

Tekst: RD

foto: RD, BĆ