Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

"Jaka to emocja?" - wizyta Krakowskiego Teatru Bajki

Dzieci, podobnie jak dorośli, doświadczają pełnego spektrum emocji - radość, smutek, złość... Każde z nich odczuwa je na swój sposób. Emocje są bardzo ważnym elementem relacji międzyludzkich, a zadaniem rodziców oraz przedszkola jest nauczyć je rozpoznawać oraz wyrażać.

18 października, gdy już wszyscy widzowie zajęli miejsca na widowni rozpoczął się spektakl. To już kolejny raz, kiedy przedszkolaków i uczniów z klas 1-3 odwiedził Krakowski Teatr Bajki. Tym razem w humorystyczny sposób wprowadził dzieci w świat emocji i towarzyszących im uczuć. Główny bohater Bobas „Bobo” Bobasiński niespodziewanie trafił do programu TV i dostarczył widzom takich emocji jak: zaskoczenie, strach, złość, smutek i radość. Przedszkolaki i uczniowie aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu, dlatego co chwile można były usłyszeć wybuchy śmiechu i rozemocjonowane okrzyki. Gromkie brawa na koniec spektaklu potwierdziły wielkie zainteresowanie i zadowolenie oglądających.

Dzięki temu przedstawieniu dzieci wybrały się do krainy emocji, poznając je w zabawny, humorystyczny sposób.

Tekst: JB

Foto: JB