"Bajka o łaciatym słoniu"

21 czerwca 2023 r. dzieci z grupy "Odkrywcy gwiazd" zaprezentowały rodzicom teatrzyk o słoniku, którego scenariusz był oparty na utworze Bogusława Zemana "Bajka o łaciatym słoniu Bombiku".

Bombik przeżywa wiele ciekawych przygód i poznaje nowych przyjaciół. Na swoim grzbiecie ma czarną plamę z której złośliwe zwierzęta się śmieją. Smutny słonik wyrusza do Sapiącego Bambidu, starego mamuta, aby ten pomógł mu pozbyć się niechcianej plamy na grzbiecie z której smiały się inne zwierzęta. Podróż uczy Bombika bardzo ważnej rzeczy - ten, kto ma dobre serce, jest piękny, choćby był inny niż wszyscy. Zaprezentowanie bajki było zwieńczeniem działań w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej "Dobre wychowanie przez czytanie".

tekst: BĆ

zdjęcia: BĆ