Wycieczka do ZOO

Dnia 16.05.2023r. nasze przedszkolaki wybrały się na bardzo ciekawą wycieczkę do krakowskiego ZOO. Celem wycieczki była obserwacja zwierząt w naturalnym środowisku, czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą,  rozbudzanie zainteresowań różnorodnością gatunków zwierząt.

Przemierzając alejki ogrodu,  przedszkolaki poznały wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Bardzo podobały im się żyrafy i dzikie koty, które spacerowały po wybiegach. Podziwiały egzotarium, a także małpy i lamy a paw pięknie eksponował swój ogon czym bardzo zachwycił zwiedzających.

Wycieczka do ZOO była doskonałą lekcją przyrody dla  najmłodszych przedszkolaków oraz kolejną ciekawą przygodą. To  także doskonała okazja do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej.  Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Tekst: JB

Foto: JB