Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Dzień Dziecka w grupie "Odkrywcy gwiazd"

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

J. Korczak

W tym roku przedszkolaki miały podwójny Dzień Dziecka.

Dnia 26 maja  2023 r. podczas obchodów Dni Podstolic na terenie rekreacyjnym na najmłodszych, czekał kolorowy dmuchaniec oraz stoiska z popcornem i lodami. Animatorki, w tym nasze wspaniałe nauczycielki zorganizowały dla dzieci malowanie buzi, zabawy z kolorowymi balonami, wykonywały kolorowe fryzury oraz brokatowe tatuaże, które cieszyły się największym powodzeniem. Nie zabrakło również gier i zabaw sportowych przygotowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego i znakomitych Państwa Chobotów. Panie - pedagog, psycholog i pedagog specjalny zorganizowały konkursy związane z szeroko rozumianą profilaktyką. Wśród wielu propozycji, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Dnia 1 czerwca 2023 r. przedszkolaki przyszły w fikuśnych, czasem zaskakujących i śmiesznych strojach. Zamiast zwykłych kanapników przyniosły swoje posiłki w nietypowych pojemnikach - kosze, bębenek, garnek, pojemnik po cukierkach, torba plażowa, koszyczek wiklinowy, lampion itp. Ten dzień pełen zabawy, radości i tańca zakończył się wspólnym spacerem na lody.

Tekst i film: BĆ

foto: BĆ, RD