Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Nowoczesne technologie w przedszkolu

W grupie "Odkrywcy gwiazd" wszystkie dzieci bardzo chętnie podejmują zadania związane z programowaniem, kodowaniem oraz korzystaniem z nowoczesnych technologii.

Przez cały rok szkolny stwarzamy okazję do korzystania przez dzieci z dostępnych narzędzi i pomocy tj. robota GeniBota, Ozobota, maty do kodowania, kolorowych kubeczków, aplikacji: AR czyli rozszerzonej rzeczywistości, kodów QR, długopisów 3D oraz z drukarki 3D. Już trzeci rok aktywnie uczestniczymy w ogólnopolskim programie "Uczymy Dzieci Programować" oraz realizujemy zadania związane z inicjatywą "Kodowanie na dywanie" Anny Świć.

Zaproponowane aktywności na pewno pozytywnie wpłyną na wszechstronny rozwój dziecka, a zdobyte podczas zajęć kompetencje zostaną wykorzystane przez dziecko, niezależnie od tego, czy będzie chciało w dalszej przyszłości poszerzać swoje umiejętności w zakresie programowania, czy nie.

Teskt i foto: BĆ