Mali Patrioci

Pieśni patriotyczne są dowodem historii naszego narodu.

24 listopada br. z inicjatywy p. Elżbiety Gawor odbył się IX Przegląd Pieśni Patriotycznej, podczas którego przedszkolaki zaprezentowały dwa utwory. Maluszki z ogromnym przejęciem, falując biało-niebieskim szarfami zaśpiewały pieśń "Płynie Wisła płynie", która odegrała wielką rolę wychowawczą w czasach niewoli, okupacji i zniewolenia komunistycznego. Starsze przedszkolaki w odświętnych strojach z nutką historyczną, wykonały jedną z najpopularniejszych pieśni z okresu I wojny światowej "Przybyli ułani pod okienko", której autorem jest prawdopodobnie legionista Feliks Gwiżdż.

W tym dniu zostało również zorganizowane "Patriotyczne Popołudnie z Babcią i Dziadziusiem", którym przedszkolaki zaprezentowały część artystyczną "Kocham Cię Polsko". Pieśni patriotyczne były i są manifestacją naszej wspólnoty oraz tożsamości narodowej, a dla dzieci szansą zakorzenienia się w polskiej historii. Dlatego też, korzystając z okazji, że gościliśmy starsze pokolenie, z pomocą  nowoczesnych technologii (karaoke), śpiewaliśmy pieśni płynące prosto z serca, które było słychać na ostatnim piętrze szkoły. Na pamiątkę spotkania rozdaliśmy przybyłym seniorom śpiewniki patriotyczne.

Tekst: BĆ

Foto: AP, BĆ