Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

"Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
to święto Ani, Basi i Krzysia.
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami, kto tylko chce!"

Dzień Przedszkolaka, to niewątpliwie jeden z tych dni w kalendarzu, na który dzieci czekają w naszym przedszkolu przez cały rok.

To święto zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz ma na celu przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W tym dniu wspólnie z dziećmi w szczególny sposób świętujemy to, że są przedszkolakami oraz przypominamy im o roli przedszkola w ich rozwoju i zdobywaniu konkretnych umiejętności.

Dzień Przedszkolaka dostarczył naszym wychowankom wielu pozytywnych wrażeń, zintegrował przy wspólnej zabawie dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Tańce w wykonaniu przedszkolaków aktywizowały wszystkich wychowanków. Specjalnie na tę uroczystość przygotowano dla dzieci wiele atrakcji i niespodzianek dostarczając okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W tym dniu nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz upominków dla dzieci. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków przez cały dzień.

Zapraszamy do obejrzenia relacji - film w załączniku

Tekst: RD

Foto: RD, JB, BĆ