Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Wycieczka do biblioteki

13 maja 2022r. przedszkolaki z grupy „Odkrywcy gwiazd” odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Rzeszotarach. Głównym celem wizyty było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz poznanie zawodu bibliotekarza w ramach preorientacji zawodowej.

Dzieci dowiedziały się w jaki sposób założyć kartę biblioteczną, jakie są zasady wypożyczania książek. W asyście pani bibliotekarki oglądały poszczególne regały, czytały tytuły książek, zadawały wiele nurtujących je pytań. Najwięcej czasu poświęciliśmy na oglądanie książek mieszczących się na regałach z dziecięcą literaturą. Kolejną częścią pobytu było wysłuchanie opowiadania z serii „Franklin” mówi kocham Cię. Zielonego żółwika Franklina zna każde dziecko, a tomiki z tej serii to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka. Wykreowane przez autorki postaci są wzorcem nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców, a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach życiowych. Po omówieniu treści opowiadania i wybrzmieniu morału, wpisaliśmy się do księgi gości. Na pożegnanie dzieci otrzymały zakładki do książki, ołówki oraz słodycze. Na pewno tam jeszcze wrócimy.

tekst i foto: BĆ