Kodowanie w grupie "Smerfy"

Kodowanie  to nic innego jak ciekawe zajęcia, to ciągłe rozwiązywanie zagadek i problemów  w kreatywny sposób. Dzieci podczas zajęć układały wieżę z kolorowych kubków, sortowały pomponiki do plastikowych kubeczków według podanego wzoru, za pomocą kolorowych patyczków układały ciekawe wzory.

Podczas tego typu zajęć, kształtujemy u dzieci umiejętność kodowania, doskonalimy zdolność rozpoznawania i posługiwania się nazwami kolorów, określamy kształt, wielkość i grubość. Rozwijamy u dzieci spostrzegawczość wzrokową, orientację w przestrzeni, logiczne myślenie, umiejętność dedukcji, wnioskowania, segregowania i klasyfikowania.

Dzieci  z  natury  są  ciekawe  świata,  chcą  doświadczać,  eksperymentować,  działać, a zajęcia z zakresu kodowania sprawiają dzieciom wiele radości.

Tekst i foto: RD