Ferie w przedszkolu

Rozpoczęły się zimowe ferie i w przedszkolu jakby trochę opustoszało.

Grupy Smerfów i  Odkrywców gwiazd  zostały połączone.  - Co tu robić? co tu robić ? – zastanawiały się przedszkolaki. - Ulepimy bałwanka ! - zgodnie postanowiły dzieci.  Ale jak tu ulepić bałwanka, gdy za oknem nie ma śniegu? A jednak udało się! W naszym przedszkolu wszystko jest możliwe.  Wyczarowaliśmy śnieg z pianki do golenia i sody oczyszczonej i …ulepiliśmy bałwanki.

Podczas ferii zimowych obchodziliśmy również „Dzień Kubusia Puchatka”. Bohater powieści Milne’a, amator miodku mieszkający w Stumilowym Lesie, jest kultową postacią dla przedstawicieli kilku pokoleń. Dzień ten był doskonałą okazją do przypomnienia przygód misia Puchatka. Dzieci rozwiązywały zagadki, słuchały przygód zwierząt ze Stumilowego Lasu, układały memory i puzzle, zrobiły kolorowe opaski na głowy, miały możliwość degustowania słodkiego i zdrowego miodku - ulubionego przysmaku misia. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową odznakę „Przyjaciela Kubusia Puchatka”, dyplom, oraz zabrał ze sobą do domu dobry humor i wspomnienia ze spotkania z nim.

Z uwagi na niewilką ilość dzieci, czas przerwy zimowej to doskonała okazja na przeprowadzenie zajęć ukierunkowanych na utrwalenie zdobytej wiedzy i umiejętności. Dzieci z grupy starszej bardzo chętnie podejmowały wyzwania z zakresu kodowania i podstaw programowania. Smerfy przyglądały się pracy starszych kolegów, a potem samodzielnie wykonały prostą, zakodowaną trasę dla ozobota. Przedszkolaki bardzo chętnie korzystały z różnego rodzaju układanek, gier planszowych, a wspólne zabawy muzyczno-ruchowe z wykorzystaniem kolorowych chust i instrumentów wywoływały radosny nastrój oraz odprężenie.

tekst i zdjecia: JB, BĆ