Kolędowanie przedszkolaków

Jasełka i kolędowanie przy szopce Bożonarodzeniowej to jedna z wielu tradycji naszej szkoły.

Podczas spotkania z udziałem rodziców, przedszkolaki z obu grup zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne. Kolędowanie rozpoczęły dziewczynki z grupy starszej, które z zaświeconymi lampkami, zaprezetowały taniec do przepięknej, pełnej pytań piosenki "Mario, czy już wiesz?". Następnie na scenę weszły małe aniołki, śpiewając głośno utwór "Świeć gwiazdeczko, mała świeć" oraz "Do stajenki". Najgłośniej zabrzmiała pastorałka "Chojka" do której chłopcy wykonali ilustrację ruchową. Przedszkolaki grając bardzo rytmicznie na klawesach i janczarach, zaprezentowały kolędę "Przybieżeli do Betlejem". Nasze muzyczne zmagania, przygotowane dla narodzonego Jezusa zakończyliśmy kolędą "Gore gwiazda", która pochodzi z XVIII.