Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

"Odkrywcy gwiazd" poznają zagrożone i chronione gatunki zwierząt

"Już się zbliża gang swojaków, już zabawę zaczynamy

i zwierzęta 6 gatunków, zagrożonych wnet poznamy..."

W roku szkolnym 2021/2022 nasza grupa bierze udział w programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Program ma na celu pomóc nauczycielom i rodzicom pokazać dzieciom piękno polskiej przyrody oraz odkryć przed nimi sekrety otaczającego ich środowiska. Nowi bohaterowie Swojaki – wśród których są także zagrożone i chronione gatunki zwierząt, będą przybliżać dzieciom rozmaite regiony Polski, w których występują. Pokażą im co kryje przyroda i jak żyć z nią w zgodzie, ale przede wszystkim wyciągną dzieci na świeże powietrze, by razem obserwować magię natury! Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały przygotowane w ramach projektu filmy, opowiadania oraz prezentacje Z ogromną ochotą podjęły się wyzwania i przygotowały konkursową piosenkę pt. ”Magiczna przygoda Swojaków”.

tekst i zdjęcia: BĆ; Agnieszka