Wizyta w Teatrze Groteska

Dnia 05 listopada 2021 r. nasze grupy przedszkolne wybrały się do Teatru Groteska w Krakowie na spektakl pt.: „Tygrysek Pietrek”. To wspaniałe widowisko teatralne, które powstało na podstawie znakomitej bajki Hanny Januszewskiej, opowiada o strachu i jego przezwyciężeniu.

Głównym bohaterem jest lękliwy Tygrys, który boi się wszystkiego. Przynosi on wstyd innym tygrysom i dlatego pozbawiają go pasków! Zdesperowany, odrzucony Pietrek chce za wszelką cenę odzyskać swoje paski i zdobyć dla siebie odwagę. Wyrusza więc na wyprawę w poszukiwaniu odwagi - chce ją kupię w sklepie, zdobyć w wojsku, nauczyć się jej od Indian. I tu odbiera pierwszą lekcję - są rzeczy, których kupić się nie da, żeby je zdobyć trzeba je przeżyć, doświadczyć, coś z siebie ofiarować. W sytuacji ekstremalnej okazuje się, że troska o mamę Tygrysicę wyzwoli siłę odwagi i zamieni małego tchórza w dzielnego i odpowiedzialnego Tygrysa, który bez dwóch zdań zasługuje na piękne paski. Byliśmy oczarowani lalkami, maskami, kostiumami i całą atmosferą panującą w teatrze.

Po pięknym spektaklu p. Bartosz Watemborski (tata Neli i Bruna, który pracuje w teatrze jako aktor) przeprowadził z nami warsztaty teatralne. Mogliśmy się dzięki nim poczuć jak prawdziwi, mali aktorzy. Serdecznie dziękujemy!

tekst i zdjęcia: MK; BĆ; Agnieszka