Konkurs recytatorksi " Wiosna , ach to Ty!"

19 maja odbył się szkolny konkurs recytatorski pt. " Wiosna, ach to Ty" . Do konkursu przystapiło 15 uczniów klasy 1-3. Młodzi miłośnicy poezji prezentowali wiersze o tematyce wiosennej. Wybrzmiały m.in. wiersze Marii Konopnickiej „Powitanie wiosny”,  Juliana Tuwima „Już w powietrzu wiosna słyszę”, Jana Brzechwy „Przyjście wiosny” i wiele innych.

Każdy uczestnik zaprezentował wspaniale swój utwór.  Uczniowie oceniani byli za dykcęj, interpretację , przedstawienie tytułu, autora oraz cały wygląd wizualny ,artystyczny. Nasze Jury z zachwytem obserwowało  przejętych artystów.  W składzie Jury gościła. p. Elżbieta Gawor, p. Agnieszka Marta, p. Elwira Strach.Serdecznie dziękujęmy za pracę Jury , bo jak wiadome ciężko wybrać Tych najlepszych z tak wielku utalentowanych osób. Każdy otrzymał dyplom oraz upominek.

Po burzliwej naradzie wytypowano następujące miejsca:

I miejsce - Albert Konarski klasa III

II miejsce - Nikodem Swolkień klasa II

II miejsce - Maja Kozik  klasa II

III miejsce - Anna Chobot  klasa I

III miejsce - Zuzanna Czepiel klasa I

Dziękujemy wszytskim uczestnikom i gratulujemy. Zapraszamy za rok!

Nagrody ufundowała Rada Rodziców za co serdecznie dziękujemy.

Tekst : AB

Foto: AB , UP