Dzień Kropki na świetlicy

Od kilku lat 15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Na naszej świetlicy już po raz drugi uczniowie świętowali ten dzień.

Uczniowie wysłuchali historii o  Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości. Vashti na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Książka „The Dot”, z której pochodzi ta historia, opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Opowieść ta była okazją do rozmowy o naszych talentach, a także do szukania "znanych" kropek. Na koniec zajęć każdy mógł spróbował swoich sił i odwzorować rysunek z połączonych kropek.

Wtorek, 2018-12-11

Imieniny: Biny, Damazego