Dla Babci ,,czaczę’’  zatańczę na lodzie.

Dziś mojej Babci i Dziadkowi życzenia złożę, w wiązankę kwiatów serduszko włożę.

I wiem, że bardzo będą się cieszyć ,  kiedy zobaczą, że do nich spieszę.

Moja Babunia i Dziadunio najlepsi w świecie,  wszystkim wam powiem, bo wy nie wiecie.

Ja Babcię i Dziadka kocham, ściskam za szyję niech będą zdrowi i sto lat żyją !

Mimo, że styczeń jest zimnym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Święto  Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci , ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 23 stycznia najmłodsi uczniowie naszej szkoły , przedszkolaki i grupa zerowa przygotowała dla swoich babć i dziadków ,, Jasełka’’ oraz wiersze i piosenki. Na wstępie pani dyrektor Małgorzata Makowiec  przywitała wszystkich zebranych gości ciepłymi słowami i życzyła wszystkim dużo zdrowia , szczęścia i pomyślności. Następnie Krystian Burda uczeń kl.,, 0’’ przywitał gości następującymi słowami:  ,, Witać gości to nie sztuka, potrafią też mali, a na dowód tego , że potrafią mnie tutaj przysłali’’. Po tak miłym powitaniu dzieci zagrały najpiękniej jak tylko umiały swoje ,, Jasełka’’ oraz recytowały wiersze i śpiewały piosenkę. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Swoimi występami podbiły serca zebranych gości, były gromkie oklaski i podziękowania dla nauczycieli Marii Hyży, Urszuli Piwowarczyk, Anny Tecl , którzy przygotowali dzieci do występów  oraz wszystkich występujących maluchów. Następnie  dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. A na koniec goście zostali zaproszeni na poczęstunek, który został przygotowany przez rodziców dzieci.

Podstolice,2018 r.

Tekst: MH