Zabawy z dzieciństwa naszych dziadków

29.10 (wtorek) rozmawialiśmy z naszą Panią na temat dawnych zabaw, takich w które bawili się nasi dziadkowie. Dowiedzieliśmy się jak wyglądały zabawki w tamtych czasach, że nie było telefonów komórkowych, a nawet telewizorów. Ciężko było nam to zrozumieć…

Wydawało nam się, że dzieciństwo naszych dziadków było przez to bardzo nudne. Jednak  nasza Pani wyprowadziła nas z błędu i pokazała nam zabawę, w którą ona sama lubiła się bawić ze swoją babcią jak była mała. Przyrządziliśmy wspólnie masę, ciasto, którą każdy z nas mógł dowolnie formować, wyrabiać, lepić. Zorganizowaliśmy też konkurs na największą bułeczkę, najbardziej kształtnego rogalika. Frajdy było co nie miara. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś powtórzymy tę zabawę sprzed lat.

Tekst: MK

Foto: MK