Szkolne Jasełka „Nasza szopka”

„Hej, dobrzy ludzie, otwórzcie, / zmęczeni jesteśmy! Ogrzać się pozwólcie, / nic więcej nie chcemy, tylko kącik mały…” – od tych słów zaczęły się Jasełka pt.: „Nasza szopka” w wykonaniu uczniów klasy III Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach.

Dzieci przygotowane pod kierunkiem Wychowawczyni Pani Marii Hyży przedstawiły wzruszającą historię Świętej Rodziny - najpierw poszukującej schronienia, następnie znajdującej je w ubogiej stajence, a wreszcie radującej się z narodzin Synka. Wśród tych scen znalazło się także nawiedzenie pasterzy przez Anioła, pokłon Trzech Króli, panowanie i śmierć okrutnego Heroda, a także śpiew mniej znanych kolęd: „Gore gwiazda Jezusowi” czy „Jezusa Narodzonego wszyscy witajmy”. Piękny spektakl ubogaciła imponująca scenografia. Podest z ławek, szopka i żłóbek zostały pieczołowicie przygotowane przez Rodzinę Państwa Bobków: Panią Urszulę, Pana Sylwestra i Panią Anię. W wykonaniu rekwizytów pomogła Pani Marzena Ślusarczyk, na gitarze akompaniował Pan Dominik Chobot. Całość przedstawienia zarejestrował na kamerze Pan Wojciech Paluch.

Pani Dyrektor Małgorzata Makowiec serdecznie podziękowała wszystkim Uczniom, Rodzicom i Pani Marii Hyży za przygotowanie przedstawienia i złożyła najlepsze życzenia świąteczne słowami wiersza Ks. Jana Twardowskiego: „Pomódlmy się w Noc Beltejemską, / w Noc Szczęśliwego rozwiązania, / by wszystko się nam rozplątało, węzły, konflikty, powikłania…”

Tekst: JT, Foto: BCH