"Babciu, Dziadku życzę Ci,
zdrowia, szczęścia, dobrych dni
i słoneczka cały czas,
Babciu, Dziadku kochaj nas!

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka na stałe jest już wpleciona w naszą szkolną tradycję. Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. Obchodzimy je, ponieważ chcemy w ten sposób pokazać swoim babciom i dziadkom, że o nich pamiętamy i ich kochamy. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Szanujemy ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć i doświadczenie życiowe.  Dnia 23 stycznia 2024 r, w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach odbyła się uroczystość z okazji ich święta. Zacni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Na wstępie wszystkich dziadków przywitała dyrektor szkoły pani M. Makowiec, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim zebranym dziadkom i babciom.

Uczniowie klas I – III oraz przedszkolaki i grupa starsza ,,zerówka’’ wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali piękny program artystyczny. Dzieci z całego serca śpiewały swoim babciom i dziadkom piękne, wzruszające piosenki, tańczyły, recytowały wiersze i składały życzenia. Następnie wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i upominki. Program artystyczny przygotowany przez dzieci został nagrodzony gromkimi brawami. Po występach pochwałom nie było końca.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców dzieci. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu oraz bliższego poznania się wzajemnie. Mamy nadzieję, że to spotkanie na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Babciom i Dziadkom życzymy 100 lat!

Tekst: MH

Foto: MH, ML