Święto Odzyskania Niepodległości

I Konkurs Pieśni Patriotycznej i akademia poswięcona odzyskaniu niepodległości przez Polskę.

12 listopada 2012 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas IV-VI pod opieką nauczyciela historii p. Małgorzaty Rosołowskiej przygotowali i przedstawili w scenerii biało – czerwonej wydarzenia z naszej historii, które ukazały drogę jaką musieli przejść Polacy, aby w 1918 r. odzyskać upragnioną wolność.

W tym roku  po raz pierwszy został zorganizowany konkurs pieśni patriotycznej dla uczniów naszej szkoły i Niepublicznego Gimnazjum w Podstolicach. W konkursie wzięli udział również nauczyciele obu szkól i ich pracownicy .

Wszystkie zespoły prezentowały się pięknie. Uroczystość świętowania miała nieco odmienny charakter, ale dostarczyła wszystkim uczestnikom wiele radości i wzruszeń. Organizatorką konkursu była Pani Elżbieta Gawor. Mamy nadzieję , iż pomysł ten zagości w naszej szkole na dłużej.