„Żaczek” na II Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych „Teatr i my”

9 kwietnia 2014 roku Szkolna Grupa Teatralna „Żaczek” wzięła udział w II Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych „Teatr i my” w Krzyszkowicach koło Wieliczki Głównym organizatorem festiwalu była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Wieliczce oraz Stowarzyszenie „Moje Krzyszkowice”.

„Żaczek” wystąpił w kategorii klas IV – VI z przedstawieniem pt.: „Hobbit, czyli wyprawa po smoczy skarb”. Główne role zagrali: Michał Turcza jako Bilbo Baggins, Dominik Góralczyk jako Gandalf, Karolina Cholewa jako Królowa Elfów i Smok Smaug oraz Grzegorz Góralczyk jako Król Krasnoludów Thorin. Wśród postaci fantastycznych znalazły się elfy, wargowie (wilcze plemię), pająki i trolle. Skarb krasnoludów udało się odzyskać, a „Żaczek” zajął ostatecznie trzecie miejsce. Michał Turcza i Karolina Cholewa zdobyli wyróżnienia za grę aktorską. Oprócz upominków rzeczowych młodzi aktorzy wygrali bezpłatną przejażdżkę konną w stadninie w Sierczy. Gratulujemy!

Więcej zdjęć wykonanych przez Organizatora Przeglądu można znaleźć pod zakładką „Żaczek”

Tekst i foto: JT