Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Śniadanie daje moc 2019

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

14 listopada dzieci przyniosły ze sobą wszystko to, co jest niezbędne, aby przygotować „zdrowe śniadanie” m.in owoce, masło, sery,pieczywo, sałatę,pomidory, ogórki, oliwki itp.

Pamiętając o higieniei bezpieczeństwie, uczniowie każdej klasy, pod kontrolą swoich wychowawców, przygotowali swoje śniadanie. Były to zdrowe, kolorowe i apetyczne kanapki , które przygotowała klasa III, klasa II stworzyła wyśmienite koktajle owocowe, natomiast klasa I dwie warzywne sałatki : grecką oraz jarzynową.
Dzieci z entuzjazmem przystąpiły do degustacji przygotowanych przez siebie zdrowych śniadań. Taki poczęstunek było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt. Wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy  i kubków.
Był to z pewnością udany dzień promujący zdrowie w naszej szkole.

Dziękujemy serdecznie Rodzicom, którzy pomogli w przeprowadzeniu tego wyjątkowego dnia.

Tekst i foto: AB