Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Wyprawa na Olimp

W klasie V na lekcjach historii został zrealizowany projekt pt. "Wyprawa na Olimp". Uczniowie przenieśli się w czasy starożytne i wcielili w rolę bogów olimpijskich. Przez dwa miesiące przygotowywali się do prezentacji z wielkim zaangażowaniem i ogromną pomocą ze strony rodziców. Rozpoczęliśmy przygodę od wieczoru filmowego, na którym wyświetlony został film pt: " Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy" oraz stoczyliśmy bitwę czterech żywiołów. Zabawa była niesamowita.

Kolejny etap to prezentacja postaci bogów olimpijskich, strojów, makiety Królestwa Posejdona oraz teleturniej wiedzy mitologicznej. W tym dniu pląsaliśmy w rytm melodii greckich, spożywaliśmy boskie sałatki i koreczki, a wytchnienie dawał nam nektar owocowy i ambrozja. Ostatnim etapem projektu był udział chętnych uczniów w ogólnopolskim konkursie mitologicznym.

Serdecznie gratuluję uczniom klasy V efektów pracy, a rodzicom dziękuję za zaangażowanie!!! Przez ten czas czuliśmy się jak prawdziwi mieszkańcy Olimpu.

Tekst: KS
Foto: KS, AP