Spotkanie z lekarzem i ratownikiem medycznym

02.10 w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, mogliśmy gościć tatę jednego z naszych kolegów pana Piotra Szczałbę, który z zawodu jest lekarzem. Celem spotkania było poznanie pracy lekarza i ratownika medycznego, ale także zachęcanie do zdrowego stylu życia, dbania o własne zdrowie.

Dodatkową atrakcją był fakt, że p. Szczałba przyjechał karetką pogotowia, którą mogliśmy oglądać od środka. Każdy z nas wszedł do jej wnętrza i zapoznał się ze specjalistycznym sprzętem medycznym. Mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć sposób podpinania do pacjenta (maskotki) kroplówki. Było to dla nas niesamowite przeżycie. Pan Piotr opowiadał o swojej pracy z wielką fascynacją co sprawiło, że słuchaliśmy go jak zaczarowani. Na koniec spotkania każdy z nas otrzymał naklejkę oraz zawieszkę ze zwierzątkiem „Dzielny Pacjent”. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi za ogromne zaangażowanie i współpracę!