Wycieczka do Klockolandu

06.02 (środa) wszystkie przedszkolaki oraz uczniowie klasy pierwszej i drugiej pojechali na długo wyczekiwaną wycieczkę do Krakowa. Z samego rana przybyliśmy na zbiórkę z wielką energią i uśmiechami na twarzach, oczekując na wspaniałą przygodę – tym bardziej, że dla niektórych był to pierwszy wyjazd bez rodziców. Wszyscy zajęli miejsca w autokarze i wyruszyliśmy do zabytkowego miasta Krakowa. Celem naszej wyprawy było Centrum Nauki i Zabawy „Klockoland”.

Podczas zajęć edukacyjnych w Klockolandzie wybraliśmy się w podróż dookoła świata, oglądaliśmy różne przedmioty wykonane z kloców lego. Na początku, na warsztatach w trzyosobowych grupach z klocków LEGO wykonywaliśmy środek transportu, którym podróżnicy często się przemieszczają, czyli samolot. Ważna była tutaj współpraca, jedni podawali klocki, inni ich szukali itd. Następnie oglądaliśmy niesamowite, interaktywne instalacje np. roboty, samochody, a nawet całe miasteczka umieszczone w specjalnej strefie edukacyjno-rozrywkowej. Najbardziej cieszyła nas możliwość sterowania i zabawy tymi konstrukcjami! Na sam koniec odbyła się prelekcja, interaktywny pokaz, podczas którego utrwalaliśmy naszą wiedzę, poznawaliśmy nowe miejsca na mapie świata, ich kulturę, przyrodę, mieszkańców. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną i już nie możemy się doczekać następnej!

Tekst: MK

Foto: MK, UP