Zabawy na śniegu i lepienie bałwana

„Hu, hu ha, nasza zima nie jest zła…” zabawy na śniegu, to ulubione formy aktywności dzieci w wieku przedszkolnym. Kiedy świat pokryje śnieżny puch, lepienie śniegowego bałwana to atrakcyjny sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu.  Dziewiątego stycznia aura zapewniła nam  idealne warunki do lepienia bałwana- pierwszego w tym roku!

Odpowiedni śnieg – musi być mokry, ciężki i lepki. Tego dnia ruszyliśmy na spacer i do ogrodu szkolnego, aby wspólnie bawić się na świeżym, zimowym powietrzu. Lepienie bałwana rozpoczęliśmy od przygotowania śnieżnych kul. Ważna była współpraca, aby te kule toczyć. Musieliśmy sobie pomagać. Śnieg lepił się wyśmienicie, dlatego radość i uśmiech na naszych twarzach  był znakiem, że podoba się nam taka forma spędzania czasu. Tak dobrze się bawiliśmy, że nie chcieliśmy wracać do przedszkola!

Tekst: MK

Foto: MK