Zegary

02.01 (środa) wzbogacaliśmy wiedzę na temat zegarów, bo kiedy żegnamy Stary Rok a witamy Nowy, to chyba najlepszy moment na rozmowy o przemijanym czasie i o jego pomiarze. Stworzyliśmy  „Kącik z zegarami”, który wzbudzał ogromne zainteresowanie, a jednocześnie był doskonałym miejscem do obserwacji, ćwiczeń słuchowych, artykulacyjnych, działań badawczych, rozpoznawania cyfr na tarczy zegara.

Każdy przedszkolak  wykonał swój zegarek-kotka, na którym podejmował próby odczytywania pełnych godzin, co wcale nie było takie trudne. Dowiedzieliśmy się, że krótka wskazówka wskazuje godziny, a długa minuty. Wiemy, że czas płynie, biegnie, leci, mija, a życie bez zegarów byłoby bardzo trudne. Poznaliśmy też pracę zegarmistrza i już wiemy, że wymaga ona ogromu cierpliwości i wielkiej precyzji.

Tekst: MK

Foto: MK