Słodkie warsztaty z Panią Karmelarz

W grudniu w naszej szkole odbyły się ciekawe i kreatywne warsztaty z Panią Karmelarz. Na wstępie uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się karmelarz, poznali tajniki farbowania słodyczy naturalnymi barwnikami pozyskanymi z owoców i warzyw.

Zobaczyli jak wygląda proces przygotowania karmelu do wyrobu lizaków i cukierków. Każdy z uczestników miał za zadanie wykonać własnego lizaka w  wybranym przez siebie kształcie. Te zabawy manualne sprawiły dzieciom dużą przyjemność i wiele radości, zwłaszcza, że wytwory pracy zabrali ze sobą do domu. Dzieci otrzymały również w prezencie od Pani Karmelarz paczkę z cukierkami, którymi mogli obdarować  bliskie im osoby. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i z uśmiechem powrócili do swoich klas.

Tekst: MH

Foto: MH, AB