Środa, 2024-04-17

Imieniny: Anicety, Klary

Mali Wolontariusze, ale Wielkie Serca

,,Zbieraj nakrętki, Ciebie to nic nie kosztuje, panu Mariuszowi życie ratuje"

Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego 2017/2018 w naszej szkole wzorem lat ubiegłych opiekun Szkolnego Koła PCK Maria Hyży ogłosiła  kolejną zbiórkę ,, plastikowych nakrętek’’ ( po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych itp.). Zbiórka przeznaczona jest dla konkretnej osoby. Tym razem pomagamy  panu Mariuszowi , który jest bardzo ciężko chory i potrzebuje pomocy ludzi dobrego serca. Śmiało można powiedzieć, że nasi uczniowie oraz nauczyciele, a także ich rodziny, sąsiedzi i znajomi  pomaganie mają we krwi. Chorobą  pana Mariusza bardzo przejęły się nasi najmłodsi uczniowie.  Przedszkolaki z oddziału 0/1 ,  0/2 oraz klasy I i III zachęcane i wspomagane przez swoje wychowawczynie Urszulę Piwowarczyk,  Annę Tecl, Marię Lebiest i Romanę Woźniak  niemal codziennie przynoszą każdą zebraną nakrętkę. Dzieci wkręciły w zbieranie nakrętek również  całe swoje rodziny.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI.
Jednocześnie zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek i dostarczania ich do szkoły.

Podstolice, czerwiec 2018

Tekst: MH