Zakończenie ,,Solnej Akademii Dziecięcej’’

W czerwcu w Kopalni Soli w Wieliczce obyło się ostatnie już spotkanie uczniów , którzy przez trzy lata uczęszczali na zajęcia realizowane  w ramach projektu edukacyjnego SAD. Cele tego przedsięwzięcia skupiały się głównie na poszerzaniu wiedzy uczniów na temat dziedzictwa kulturowego Wieliczki i okolic, budowaniu świadomości znaczenia i szacunku do jego wartości , aby móc zachować je dla przyszłych pokoleń.

Dzieci pod kierunkiem edukatorów w comiesięcznych spotkaniach poznawały zagadnienia z zakresu historii, sztuki, etnografii i przyrody. Bardzo dużym atutem tego przedsięwzięcia  jest fakt, że spotkania te były prowadzone w sposób interaktywny, często z zastosowaniem multimediów. Zajęcia odbywały się w wyjątkowych historycznych miejscach: w Zamku Żupnym oraz  ekspozycji Muzeum w kopalni na III poziomie.  Dzieci w czasie zajęć wykonywały zadane polecenia oraz rozwiązywały różnego rodzaju zadania, które były ogromnym wyzwaniem. Z powierzonych zadań wszyscy wywiązali się bardzo dobrze, czego rezultatem jest wzorowe ukończenie roku akademickiego i  otrzymanie wpisu do indeksów jako potwierdzenie ukończenia zajęć.  Na zakończenie  Solnej Akademii Dziecięcej uczniowie jeszcze raz mieli okazję zwiedzić miejsca w których uczestniczyli. Dla dzieci przygotowano przedstawienie pt: ,, Calineczka’’. Następnie dyrektor muzeum podziękował wszystkim dyrektorom szkoły oraz nauczycielom, którzy wspólnie ze swoimi  wychowankami  uczestniczyli w tym przedsięwzięciu.  Na koniec dzieci otrzymały upominki, dyplomy oraz indeksy z dokonanym wpisem potwierdzającym ukończenie  ,,studiów’’. Naszym studentom składamy podziękowanie oraz życzymy miłego wypoczynku w czasie wakacji.

Podstolice, czerwiec 2017 r.

Tekst : MH , foto : MH , AJ

Czwartek, 2019-08-22