Spotkanie z Maltańską Służbą Medyczną

W ramach wojewódzkiego konkursu „Odblaskowa szkoła” pani Małgorzata Rosołowska zorganizowała w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach spotkanie wszystkich uczniów z przedstawicielami z Maltańskiej Służby Medycznej.

Ratownicy zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy medycznej oraz techniki reanimacji oddechowej. Pod kierunkiem medyków uczniowie mogli przećwiczyć na fantomie skuteczne sposoby udzielania pierwszej pomocy, zdobywając bezcenne umiejętności, które mogą okazać się przydatne w najmniej oczekiwanych okolicznościach życiowych. Następnie, dzieci miały niepowtarzalną okazję zwiedzić wnętrze wozu ratowniczego, zobaczyć defibrylator i inne wyposażenie służące ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia. Dzięki spotkaniu ze Służbą Ratownictwa Medycznego nasi uczniowie zdobyli kolejną porcję jakże pożytecznej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa medycznego.

Podstolice, październik 2016

Tekst: JT; Foto: RSZ