Spotkanie z Policją

W ramach wojewódzkiej akcji „Odblaskowa szkoła” pani Angelika Baran, koordynatorka projektu na terenie Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach, zorganizowała spotkanie wszystkich uczniów z przedstawicielką Policji.

Pani policjantka przeprowadziła prelekcję, a następnie rozmowę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze zwłaszcza w warunkach jesiennych – gdy jest ciemno, pada deszcz, jest mgła. W takich okolicznościach niezbędne jest noszenie kamizelek i elementów odblaskowych. Kierowca pojazdu osobę bez odblasków widzi w ostatniej chwili, a osobę w odblaskach – z odległości co najmniej 10 razy większej. Pozwala to na uniknięcie nieszczęścia, wypadku drogowego, potrącenia czy nawet tragedii. Dzieci zadawały także pytania na temat munduru i wyposażenia osobistego policjanta, poznając odpowiedzi przestrzegające ich jednoznacznie przed łamaniem wszelkich praw i zasad bezpieczeństwaJ.

Podstolice, październik 2016

Tekst i foto: JT