Odblaskowa Rada Pedagogiczna

W dniu 5 października 2016 roku wszystkie organy szkoły wzięły udział w posiedzeniu Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach.

Przedstawiciele nauczycieli, rodziców i uczniów wspólnie obradowali nad programem wychowawczym i planem pracy naszej placówki, wiele miejsca poświęcając kwestiom bezpieczeństwa wszystkich członków społeczności szkolnej na drodze do szkoły i wokół niej. Na dowód zaangażowania każdy z obecnych miał na sobie drogową kamizelkę odblaskową, która wraz z elementami odblaskowymi powinna stanowić obowiązkową część ubioru zakładanego po zmroku. Pani Angelika Baran oraz pani Izabela Wawrzyk przedstawiły zebranym szczegółowy plan działań podjęty przez naszą szkołę w ramach programu „Odblaskowa szkoła”. Przed nami konkursy, happeningi, gazetki, przemarsze, prezentacje, pokazy mody, dyskoteka, spotkanie z Policją, Strażą Miejską, Strażą Pożarną, Ratownictwem Medycznym, odblaskowe lekcje wychowania fizycznego, promocje i inne wydarzenia propagujące bezpieczeństwo pieszych na drodze – wszystko pod hasłem „Noś odblaski – świeć przykładem!”

Podstolice, październik 2016

Tekst i zdjęcia: JT