Konkurs plastyczny „Odblaskowa droga do szkoły”

W ramach akcji „Odblaskowa szkoła” pani Maria Lebiest zorganizowała konkurs plastyczny dla wszystkich uczniów szkoły.

Celem rywalizacji było promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach szczególnie wśród dzieci rozpoczynających naukę szkolną, uświadomienie uczniom potrzeby poznania zasad i przepisów ruchu drogowego, zainteresowanie problematyką bezpieczeństwa oraz uświadomienie uczniom konieczności noszenia elementów odblaskowych. Na konkurs napłynęło wiele prac. Rysunki przedstawiały głównie przejścia dla pieszych, a przed nimi uczniów w kamizelkach odblaskowych, którzy oczekują na zmianę światła z czerwonego na zielone. Komisja oceniała ich zgodność z tematem, tj. bezpieczeństwem w ruchu drogowym, indywidualny i twórczy sposób wypowiedzi oraz pomysłowość i estetykę wykonania. Prace oceniali nie tylko nauczyciele, ale i przedstawiciele Samorządu Szkolnego. Jury przyznało I, II i III miejsce w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole, klasy II – III i klasy IV – VI. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej.

Podstolice, październik 2016

Tekst: JT, ML; Foto: JT