Udział Samorządu Szkolnego w zebraniu organów szkoły

Dnia 3 lutego 2016 roku Szkolna Rada Uczniowska wraz ze swa opiekunką Elżbietą Gawor wzięła udział w spotkaniu wszystkich organów szkoły, żeby wspólnie przedyskutować fragment statutu szkoły dotyczący systemu kar i nagród udzielanych w naszej szkole.

Uczniowie: Dominika Kozioł, Justyna Desoń i Piotr Chobot mieli okazję zgłosić swoje uwagi do istniejących zapisów oraz zaproponować różnorodne zmiany. Rozmowa z panią dyrektor Małgorzatą Makowiec, nauczycielami oraz przedstawicielem Rady Rodziców dotyczyła warunków wyboru do samorządu klasowego i szkolnego: konieczności otrzymania rekomendacji wychowawcy, posiadania przynajmniej bardzo dobrej oceny zachowania oraz prawidłowego stosunku do obowiązków szkolnych. Zastanawiano się, w jakiej sytuacji można dokonać zmiany w składzie samorządu lub pocztu sztandarowego oraz jakie formy działalności uczniowskiej nagradzać. Uczennica klasy VI Dominika Kozioł zaakcentowała: aktywność na terenie klasy  i szkoły, udział w konkursach, pracę w kołach zainteresowań i organizacjach szkolnych oraz zachowanie i pracę uczniów podczas lekcji. Piotr Chobot, uczeń klasy V, podkreślił, że uczeń uczęszczający do dwóch szkół i osiągający w obu bardzo dobre wyniki także zasługuje na wyróżnienie Rady Pedagogicznej, podobnie jak uczniowie trenujący różne dyscypliny sportowe i osiągający poważne sukcesy. Posiedzenie Rady Pedagogicznej z udziałem uczniów reprezentujących społeczność uczniowską zakończyło się uzupełnieniem statutu szkoły o zgłoszone i przedyskutowane propozycje.

Podstolice, luty 2016

Tekst i foto: JT