Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Święto pieczonego ziemniaka- impreza propagująca noszenie odblasków

Dnia 14 października w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach odbyło się Jesienne Święto Rodzin z oddziału przedszkolnego pt.: „Święto pieczonego ziemniaka”.

Celem spotkania była wspólna zabawa integrująca rodziców i dzieci, a także propagowanie wśród dzieci noszenia elementów odblaskowych. Na początku imprezy maluchy zaprezentowały piosenkę dla rodziców o bezpieczeństwie ruchu drogowego oraz hasło „BĄDŹ WIDOCZNY, NOŚ ODBLASKI”. Następnie obyły się wspólne pląsy i zabawy. Konkurencje, które miały miejsce to: szukanie ziemniaków ukrytych na sali gimnastycznej, rzucanie ziemniakami do wiadra, obieranie ziemniaków na czas, skakanie w workach, slalom z ziemniakami na łyżce, a także tworzenie grupowych cudaków z ziemniaków! W przerwach między konkursami śpiewano razem piosenki, a także spożywano potrawy stworzone przez Rodziców z ziemniaka. Wszystko pięknie wyglądało, a jeszcze bardziej smakowało!

Każda ziemniaczana grupa otrzymała symboliczne medale oraz nagrody. Z uśmiechem na twarzy po wspólnej zabawie Rodzice i Dzieci wrócili zadowoleni do domów. Z odblaskami!

Tekst i foto: AM

Podstolice, październik 2015