Wycieczka do Krakowa

Wycieczka szkolna do Krakowa

21.11.2012 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, zorganizowanej przez nauczyciela historii p. Małgorzatę Rosołowską. Przewodnicy oprowadzili i zapoznali naszych uczniów z następującymi wystawami na Wzgórzu Wawelskim: Wawel Zaginiony, Komnaty, Skarbiec ze Zbrojownią. Udało nam się również obejrzeć słynny obraz Leonardo Da Vinci „Dama z gronostajem”. Zwiedziliśmy również:  kościół oo. Franciszkanów z przepięknymi witrażami projektu Stanisława Wyspiańskiego; Rynek Główny z Sukiennicami; Kościół Mariacki ze słynnym gotyckim ołtarzem Wita Stwosza; bramę na ul. Floriańskiej i obronny Barbakan. Dopisywała nam pogoda, dobry humor i choć zmęczeni, wróciliśmy do Podstolic szczęśliwi i pełni wrażeń.