WIELICKI SOLNY SKARB – stalaktyt, stalagmit? My już wiemy, co to takiego?

To już czwarte spotkanie uczniów klasy I  w Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce w ramach realizacji projektu edukacyjnego SOLNA AKADEMIA DZIECIĘCA.

Tym razem dzieci podziwiały kolorowy solny świat, a były to kolorowe bryły soli przeniesione z różnych kopalń w Polsce do Wieliczki. Bryły te  zaskakują  niezwykłą magią kolorów oraz  różnorodnością kształtów. Wspaniałe okazy dzieci mogły podziwiać oglądając je  przez lupki, poprzez dotknięcie, a także  posmakowanie poprzez ,,polizanie’’. Dowiedziały się co to stalaktyt, stalagmit oraz stalagnat. Następnie w grupach układały  z puzzli kolorowe piękne okazy solne. Po dokonaniu wpisu do indeksów i  zaliczenia I okresu roku akademickiego oraz otrzymaniu drobnego upominku w postaci kryształków soli udały  się do szkoły.

Tekst i foto: MH

Czwartek, 2019-08-22