Jacy jesteśmy!

12 listopada dzieci z klasy I po raz drugi uczestniczyły w zajęciach muzealnych w ramach projektu ,,Solna Akademia Dziecięca’’.

Dzieci oglądały Panoramę Wieliczki, podziwiały obrazy w jednej z sal muzealnych, następnie miały wybrać i na Herbie Wieliczki ułożyć tylko te obrazki, które są związane z Wieliczką, to zadanie dzieci rozwiązały pomyślnie. Następnie w podziemiach muzeum dowiedziały się o ,, drzewie genealogicznym’’ co to jest i jak możemy przedstawić swoją rodzinę na takim drzewie. Z zajęć prowadzonych w muzeum uczniowie są bardzo zadowoleni, dostarcza im to wiele radości i chętnie uczestniczą w tych zajęciach. Z niecierpliwością czekają już na następne spotkanie, które tym razem odbędzie się w kopalni soli. Po dobrze zdaniu egzaminu i  wpisaniu zaliczenia do indeksu studenta dzieci wróciły do szkoły na dalsze zajęcia.

Tekst i foto: MH

Czwartek, 2019-08-22